O firmie

Spółka Best Polymers Group S.A. działa w Europie od 2013 r. Rozwinęła się ona od małego, zarządzanego z domowego salonu start-upu do odnoszącego sukcesy i stale rozwijającego się, dynamicznego przedsiębiorstwa. Obecnie spółka prowadzi działalność z biura w miejscowości Blizne Jasińskiego tuż obok warszawskiego Bemowa, oraz posiada kompostownie zlokalizowaną w Aleksandrowie Kujawskim.  Spółka została założona jako firma handlowa zorientowana  na wyroby z tworzyw sztucznych, specjalizując się w produkcji i sprzedaży granulatów z recyklingu, oraz innych form tworzyw sztucznych w tym odpadów. Regranulaty pochodziły z własnej produkcji realizowanej pod ścisłym rygorem jakościowym. Jednym z elementów sukcesu firmy była stała dbałość o jakość surowców stosowanych w produkcji.  Jako odpowiedzialny dostawca rozpoczęliśmy jednocześnie odbiory odpadów, które przekazujemy do dalszego zgodnego z prawem procesu zagospodarowania.  Ze względu na wachania na rynku surowców wtórych zarząd BPG S. A. podjął decyzję o rozszerzeniu działalności w zakresie zagospodarowania odpadów, jednocześnie zmniejszając udział w rynku regranulatów. W celu poszerzenia działalności podjęto decyzję o budowie kompostowni o łącznej przepustowości rocznej 40 000 Mg zlokalizowanej w Aleksandrowie Kujawskim. Budowa kompostowni zakończyła się na przełomie roku 2022 i 2023. 

Jesteśmy wiodącym dostawcą odpadów do produkcji paliw alternatywnych, współpracujemy zarówno z ich producentami jak i bezpośrednio z cementowniami oraz spalarniami odpadów. W ten sposób przyczyniamy się do lepszego jutra dla nas wszystkich i przyszłych pokoleń.

W roku 2023 r. zagospodarowaliśmy blisko 150 tys. ton odpadów.

Fundamentem sukcesu firmy jest wysoka jakość świadczonych usług, oraz dbałość o przejrzyste i zgodne z prawem zagospodarowanie odpadów.